Kłaniam się w pas i rozpoczynam nowy cykl na Polish Ukulele. Będziemy podrzucać Wam tygodniowe żniwo niezwykle dobrych ukistów, którzy zasilają szeregi użytkowników serwisu YouTube. W jednym wpisie zbierzemy to, co dobrego znalazło się na wybranych kanałach, związanych z ukulele, od poniedziałku do niedzieli. Oto, czym ukiści rozpieszczali nas w ubiegłym tygodniu.

Na początek cover U2 - _I Still Haven't Found What I'm Looking for _na dwa ukulele. Duet w wykonaniu Kena Middletona i Russella. Nagranie powstało tuż po Wine Country Ukulele Festival. Nie od dziś wiadomo, że wino i dobra muzyka mogą stanowić idealne źródło inspiracji.

Projekt HI*Sessions, łowcy jakości, pokazali ostatnią odsłonę już 43 odcinka swoich sesji, tym razem z udziałem Taimane Gardner. Tai swoje pierwsze ukulele miała w rękach już w wieku 5 lat, czego efekty widać i słychać na tym nagraniu. Na kanale dostępny jest kompletny odcinek z jej udziałem.

The Ukulele Orchestra of Great Britain przypomina o sobie, odkurzając utwór Try hard, który otwiera ich krążek ‘Pluck’ z 1997 roku. Ta już szesnastoletnia kompozycja Georga Hinchliffa wcale się nie starzeje.

Michael Lynch zamieścił na swoim kanale YouTube wideo z adresem kierującym do tutoriala piosenki Smokey the bear na… Vimeo, czym podpadł żądnym jego nauk, którzy nie nawykli do ręcznego przepisywania adresu strony, odkąd Larry Tesler spopularyzował opcję „kopiuj-wklej”. Znajcie moje dobre serce, bezpośredni odnośnik do samouczka piosenki o maskotce Służby Leśnej Stanów Zjednoczonych w wersji ukulele na Vimeo.

Jeśli ktoś w październiku planuje odwiedzić USA lub przebywa tam na stałe, może warto uwzględnić w swoich planach koncert jednego z członków Ukulele Underground? Aldrine Guerrero informuje o trasie koncertowej Oct2013Tour. W październiku, poza Stanami, odwiedzi również Filipiny i Tajlandię.

A na koniec wideo z okazji… września i rozpoczęcia astronomicznej jesieni. :)