Witam ciepło mimo chłodów jesieni i serdecznie zachęcam do obejrzenia tego, co wybraliśmy z bezkresów Internetu na potrzeby #3 odcinka YoukeTube. Tym razem, żeby Was nie zanudzić, zamiast szusować po tych samych, sprawdzonych kanałach, przeczesałam również nagrania przypadkowych użytkowników, którzy byli uke-aktywni w minionym tygodniu. Ta odsłona to mieszanka różnych stylów, osobowości, tematów i nastrojów, ale zawsze przy dźwiękach ukulele.

Pierwsze wideo jest związane z międzynarodowym Tajskim Ukulele Festiwalem, który organizowany jest już po raz trzeci i odbędzie się w dniach 19 i 20 października w Bangkoku. Utwór o wymownym tytule Ukulele… I love you jest piosenką przewodnią tegorocznej edycji TUF.

Luna TT, Kala TEM, Gretsch 9120, Islander MT-4, Kala TG, Cordoba 20TM, Fender Hau’oli, Kala PWT i Kala STG, to 9 ukulele, które znalazły się w zestawieniu porównawczym tenorów z półki cenowej do 200$, zrealizowanym przez sklep Hawaii Music Supply. Można je nie tylko oglądać, nie tylko ich posłuchać, ale i wygrać jeden z wybranych modeli w tym rozmiarze! Co zrobić, aby mieć taką szansę? Potrzebne jest tylko wystawienie komentarza pod wpisem na The Ukulele Review i odrobina szczęścia, by stać się posiadaczem nowego, wspaniałego instrumentu. Rozdanie trwa do 16 października.

Zdawać by się mogło, że 4 struny to za mało, żeby zagrać utwór muzyki klasycznej. Nic bardziej mylnego, nie tylko można to zrobić, ale i wykonać z rockowym pazurem. Niniejsze wideo to dowód , że ukulele żadnej muzyki się nie boi - hybryda muzyki klasycznej, rocka i ukulele ;)

Jeżeli ktoś marzy o wygodnej sali, z dobrą akustyką, by spokojnie ćwiczyć grę na ukulele, członkowie filipińskiej społeczności Ukulele Manila mają dla niego rozwiązanie. Według nich wszystko brzmi lepiej… w toalecie. Cykl filmów The Toilet Sessions ma to potwierdzać.

Pewien człowiek z jednym garnkiem rozdrobnił się na czworo, rozdwoił ukulele i nagrał cover Where is my mind zespołu The Pixies. Z ukulele wszystko jest możliwe ;)

Pora na wideo czysto techniczne. Krok po kroku Stephen McLean, który para się obróbką drewna, objaśnia w języku angielskim szczegóły metody wykonania siodełka do ukulele.

Dwie młodziutkie mieszkanki stanu California nagrały cover piosenki zespołu The Neighbourhood, której tytuł Sweater Weather idealnie pasuje do aury panującej za polskim oknem. Egzotyczna uroda i ukulele ładnie ze sobą harmonizują.

Nie może również zabraknąć czegoś do nauki. Tym razem jest to piosenka z repertuaru Raya LaMontagne You Are The Best Thing. Jeśli komuś wystarczą tylko słowa i zapis akordów, może od razu zaśpiewać i zagrać ją z Aldrinem z Ukulele Underground. Natomiast dla bardziej wymagających dostępne jest szczegółowe objaśnienie wszystkich akordów, bicia i palcowania/piórkowania, których Aldrine używa podczas grania tej piosenki. Powodzenia!

Tradycyjnie zamykamy YoukeTube nagraniem okolicznościowym. W związku z tym, że 30 września był tak zwany Dzień Chłopaka dla samców ukistów wszystkiego najlepszego i cover The Cure Boys don’t cry na harmonijkę i ukulele w wykonaniu uroczej dziewczyny. :)