Choć z kronikarskiego obowiązku nadrobiliśmy właśnie kilka zaległości, to nie da się ukryć: minęło prawie pół roku od ostatniego większego tekstu na łamach polish-ukulele.pl . Wyjątkowe pół roku!

Obyś grał w ciekawych czasach

Grupa Polish Ukulele urosła nam niemal o połowę. Ukazała się pierwsza polska płyta ukulelowa płyta, osiągając gdzieniegdzie nawet szczyty list przebojów. Na Światowy Dzień ukulele w Bukownie przybyło już nie kilkunastu, ale kilkudziesięciu ukulelistów i znacznie więcej widzów. Na drugi Czeski Festiwal Ukulele jedziemy mocną polską reprezentacją, zarówno na widowni, jak i na scenie. Ukazał się pierwszy polski podręcznik gry na ukulele i pierwszy polskiego autorstwa zbiór tabulatur. Zaczęliśmy się też regularnie spotykać w lokalnych grupach - już nie tylko w Krakowie i w Warszawie, ale i w innych, jak dotąd ukulelowo jałowych ośrodkach. Dzieje się!

O czym myśli Rudolf?

A my staramy się nadążać za zmianami i oddajemy Wam do dyspozycji gruntownie wyremontowaną stronę Polish Ukulele.

Zmieniamy się wraz z grupą PU

Stawiamy sobie dwa zadania. Po pierwsze, wysoką konwersję odwiedzin pochodzących z wyszukiwarki na nowych członków grupy PU - poprzednia wersja strony niezbyt dobrze sprawdzała się w tej roli. Nowy wygląd strony powstał przede wszystkim w tym celu.

I po drugie - dostarczanie niekoniecznie częstych, ale ciekawych i wyczerpujących tekstów na temat ukulele, dla których Facebook nie jest odpowiednim miejscem. Szczególnie takich, których jak dotąd wyraźnie brakowało - materiałów dla początkujących, nauki gry, recenzji popularnych modeli ukulele, odpowiedzi na często powtarzane pytania. Wypełnimy tę lukę jak najszybciej.

Dla równowagi porzucamy na razie starania w kierunku zostania aktualizowanym często blogiem. Wiadomościami ze świata ukulele i tak dzielimy się na grupie, więc po naszej stronie nie ma dość entuzjazmu do obowiązkowego i częstego publikowania drobnych newsów. W konsekwencji, odchodzimy od typowo blogowego layoutu na rzecz bardziej tradycyjnego układu zwykłej strony internetowej.

Nowy układ strony wszyscy widzą, ale zmieniamy się także "pod maską". Przeszliśmy z mułowatego Wordpressa na lekki kod oparty na statycznym HTMLu oraz zmieniliśmy hosting. Co powinno z tego wyniknąć? Znacznie szybsze działanie strony, a także płynne dostosowanie do przeglądarek w telefonach i tabletach.

Mamy nadzieję, że nowa strona dobrze posłuży nam w nowych, ciekawych dla ukulele czasach. A będzie się w najbliższych miesiącach działo sporo - o tym na razie jeszcze nie piszę, ale za kulisami robimy, co się da, by było o czym pisać. Zatem rozejrzyjcie się i czekajcie na nowości, oczywiście grając w tym czasie na ukulele!

Jest 16 lipca 2014. Polish Ukulele liczy dziewięciuset dziewiętnastu szczęśliwych ukulelistów.