Trzeci rok z rzędu jeździmy na dwie obowiązkowe imprezy z ukulele w roku - zimowe Bukowno i letnią Pragę. Jak tym razem było w Pradze? Można powiedzieć, że jak zwykle, czyli świetnie.

Starzy znajomi...

Impreza w Uneticach konsekwentnie się rozrasta, ale niektóre rzeczy pozostają bez zmian. Oprócz świetnego unietyckiego piwa byłby to na pewno udział kilku świetnych ukulelistów, którzy są już chyba tak jak my stałymi bywalcami festiwalu. Oglądaliśmy więc koncerty Kena Middletona, Ukulelezazy, Ukulolla czy Paula Moora wiedząc już, czego można się po nich spodziewać, a można wszystkiego najlepszego.

Paul Moore

... oraz nowi goście

W tym roku po raz pierwszy w festiwalu wzięła udział mocna reprezentacja z samych Hawajów, w tym jedna z największych gwiazd ukulele - Aldrine Guerrero z Ukulele Underground. A także dwie nieprawdopodobnie utalentowane nastolatki - Honoko i Azita. Można pozazdrościć oglądając, jak w swoim wieku grają na ukulele tak, jak większość z nas nie będzie grało nawet na emeryturze...

Wszyscy wykonawcy na scenie w finale

Na specjalną wzmiankę zasługuje też ukulelowy bluesman z Kanady, Manitoba Hal. Przyznam, że spodziewałem się, że zakończenie wieczoru występem jednego ukisty, zaraz po świetnej ekipie z Hawajów, może wypaść trochę blado... Jakże się pomyliłem!

Jak w zegarku, nie jak w czeskim filmie

Czapki z głów przed Benem Andersonem, który trzyma całą imprezę żelazną ręką. Przez trzy lata wyciągnął już wnioski ze wszystkich drobnych potknięć i organizacja wszystkiego, od koncertów aż po warsztaty, noclegi czy transport była naprawdę wzorowa. Patrzymy i się uczymy, bo chociaż Bukowna z Pragą jeszcze nie da się porównywać, to przecież zmierzamy powolutku, ale konsekwentnie właśnie w tym kierunku.

Zbychu i Adam

Jedźcie z nami za rok!

Wybieramy się do Pragi stałą, ale ciągle rosnącą ekipą. Na 110% będziemy i w przyszłym roku. Jeśli chcecie podładować baterie entuzjazmem do ukulele, to koniecznie zarezerwujcie sobie już czas pod koniec lipca w przyszłym roku. Żaden Ołpener się do Unetic nie umywa :)

Ekipa z Polish Ukulele

Zdjęcia: u Zbycha