Ukulele, nawet najtańsze i pochodzące z masowej produkcji na dalekim wschodzie, to jednak zawsze mniej lub bardziej ręczna robota. Poszczególne egzemplarze mogą się więc między sobą różnić, i dlatego nic nie zastąpi niestety osobistego sprawdzenia konkretnego instrumentu w prawdziwym sklepie muzycznym.

Niestety rzeczywistość trochę skrzeczy i niewielu z nas ma dobrze wyposażony sklep muzyczny w okolicy. Co więcej, niestety zasadą jest, że polscy sprzedawcy nie mają wielkiego pojęcia o tym instrumencie i nie można liczyć na profesjonalną pomoc w zakupie. Dlatego drugim wyborem jest sprawdzony sprzedawca online, który daje nadzieję, choć nie gwarancję, że zna się na rzeczy i nie przepuści do klienta wyraźnie wadliwego egzemplarza.

Niestety mamy ograniczone możliwości udzielenia tu prostych odpowiedzi, którzy sprzedawcy są godni zaufania. Proponujemy poniższe sklepy w oparciu wyłącznie o dwa kryteria:

  • znamy ich zadowolonych klientów, a nie dotarły do nas żadne informacje o problemach
  • poniższe sklepy udzielają zniżek dla członków grupy Polish Ukulele :)

Pamiętaj - nie znaczy to zatem nic więcej, niż napisaliśmy powyżej. W szczególności nie oznacza, że inni nie są również godni polecenia. Zawsze warto zapytać na grupie PU o opinie na temat innych sklepów.