Mahilele 3.0 Udane połączenie plastiku i sklejki, daje przyjemne brzmienie przy bardzo dobrej powtarzalności produkcji i cenie niewiele przekraczającej 200zł. Prawdopodobnie najczęściej ostatnio polecane ukulele dla początkujących. Tutaj możecie przeczytać nasz test wcześniejszego, bardzo podobnego modelu z tej serii: Test Mahilele 2.0

Makala Dolphin / Shark –klasyczny wybór, prawie każdy ukulelista ma „delfinka” w kolekcji. Bardzo tanie, raczej sprawdzone, ale często wymaga drobnych poprawek w regulacji. Wybierz, jeśli koniecznie chcesz się zmieścić poniżej 200 zł. Obiektywnie brzmi słabo, ale jest to słabość w pewnym sensie kultowa.

Flight NUS 310 – porządnie wykonany sopran, marki stosunkowo nowej na polskim rynku. Typowa sklejka z polecanej przez nas półki cenowej.

EverPlay 2130 / 2150 – firma o bardzo złej sławie z rynku gitarowego, ale w ukulele akurat niezasłużonej. Typowa, nieźle wykonana sklejka, choć zdarzają się wpadkowe egzemplarze.

Hora S1175 – jeżeli naprawdę koniecznie chcesz zakupić niedrogie ukulele z litego drewna, choć tego nie polecamy. Posiada klucze kołkowe, które dla początkujących mogą być bardzo niewygodne. Rzadkością na tej półce cenowej jest produkcja w Europie.

Mellow UKC-HM / UKS-ZB – kolejna często polecana sklejka, która nie powinna rozczarować.